II MISTRZOWSKIE WARSZTATY WOKALNE Z GWIAZDĄ POLSKIEJ SCENY MUZYCZNEJ – UWAGA ZMIANA TERMINU : 28.06 -01.07.2021
ŚPIEWASZ? Chcesz rozwinąć swoje umiejętności? Zapraszamy na warsztaty. To już druga edycja „VOCAL MASTERCLASS W GORZOWIE” w Muzycznym Atelier Nowa Linia. Warsztaty poprowadzi mistrzyni śpiewu, niekwestionowana gwiazda polskiej sceny muzycznej – Krystyna Prońko. Artystka posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów muzycznych. Szkolenie zakończy się koncertem uczestników oraz minirecitalem gwiazdy na scenie Muzycznego Atelier. Przy fortepianie zasiądzie znakomity pianista – Przemysław Raminiak..
W programie warsztatów:
-zajęcia z dykcji
-techniki oddechowe
-emisja głosu
-interpretacja tekstu
-koncert finałowy uczestników z minirecitalem Krystyny Prońko na scenie
Koszt – 900 zł
Cena obejmuje szkolenie, w tym zajęcia indywidualne, poczęstunek w przerwach kawowych ( kawa, herbata, napoje, owoce, przekąski ) oraz lunche.
Noclegi – uczestnicy mogą skorzystać z pomocy organizatora w znalezieniu noclegów na korzystnych warunkach.
Miejsce – Muzyczne Atelier Nowa Linia /Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej
Szczegóły pod nr tel. 518 66 52 52
Liczba miejsc ograniczona!
Krystyna Prońko – wybitna wokalistka jazzowa, kompozytorka, pedagog, W swoim dorobku ma niezaprzeczalne polskie hity; „Deszcz w Cisnej”, „Jesteś lekiem na całe zło”, „Małe tęsknoty”, „Złość”, „Poranne łzy”, „Papierowe ptaki”, „Niech moje serce kołysze ciebie do snu”, „Psalm stojących w kolejce”.Śpiewa pop Wciąż koncertuje z wybitnymi muzykami, nagrywa płyty, komponuje i pisze nowe piosenki o niezwykłej wartości artystycznej i urodzie dostarczanych wrażeń, bardzo dużo swojego talentu i czasu poświęca pracy pedagogicznej utalentowanej muzycznie młodzieży.
Z równą łatwością śpiewa pop i standardy jazzowe. Lubi mieszać gatunki muzyczne, bo jak mówi ”nużące jest śpiewanie ciągle tego samego” .
Obecnie pracuje z pięcioosobowym zespołem muzyków , w TRIO albo w duecie z pianistą, często występuje z recitalami, w których towarzyszy jej big band.
Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Dyplom magistra sztuki uzyskała w 1979 roku na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Debiutowała w 1969 roku z zespołem Respekt na I Ogólnopolskim Festiwalu Awangardy Beatowej w Kaliszu. Współpracowała z Czesławem Niemenem, zespołami Refleks, Skaldowie i Czerwone Gitary. W czasie studiów śpiewała w akademickim Big Bandzie, a w latach 1987–1989 występowała z big bandem Gustava Broma.
W 1973 wstąpiła na Festiwalu Wokalistów Jazzowych w Lublinie i na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, gdzie wyróżniono jej interpretacje piosenek „Po co ci to chłopcze” oraz „Umarłe krajobrazy”. Dwa lata później, w 1975 zdobyła w Opolu główną nagrodę. za utwór „Niech moje serce kołysze Ciebie do snu”, czym powtórzyła swój pierwszy sukces. Przebój ten uzyskał także miano piosenki roku w plebiscycie prestiżowego magazynu muzycznego „Non Stop”. Na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu występowała jeszcze wielokrotnie, m.in. w roku 1979, 1980, 1981, 1986 czy 1987.
Według plebiscytu pisma „Non Stop” Krystyna Prońko dwukrotnie – w roku 1975 i 1977 – została uznana za najpopularniejszą wokalistkę w Polsce.
W 1980 roku, Krystynę Prońko powszechnie uznano Piosenkarką Roku. Śpiewała także na jednym z największych festiwali jazzowych Jazz Jamboree, Praskim Festiwalu Jazzowym czy Festiwalu w Castlebar.
W latach 1979–1981 prowadziła klasę śpiewu w Akademii Muzycznej w Katowicach. Przez rok pracowała również z młodymi piosenkarzami w Teatrze Muzycznym w Gdyni.
W 1981 brała udział w wystawionym przez Teatr oratorium Ernesta Brylla do muzyki Wojciecha Trzcińskiego Kolęda-Nocka.
Po wprowadzeniu stanu wojennego przedstawienie zostało zdjęte z afisza, a Krystyna Prońko została zwolniona z pracy tak w Akademii Muzycznej w Katowicach, jak i z Teatru Muzycznego w Gdyni. Wielokrotnie prowadziła warsztaty bluesowe dla wokalistów w Bolesławcu. Od października 2001 prowadziła klasę śpiewu na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej na Wydziale Artystycznym w Instytucie Muzyki w Lublinie.
W 1991 założyła własne wydawnictwo płytowe Power Music. W okresie 1992–1995 zajmowała się dziennikarstwem muzycznym, prowadziła wiele autorskich programów radiowych m.in. w radiu Gdańsk, Kraków, Białystok, Szczecin czy w gorzowskich rozgłośniach radia Gorzów i radia Go.
W 2008 została uhonorowana Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
W 2013 wystąpiła na gali jubileuszowej – Opole! Kocham Cię! podczas 50. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 2015 wystąpiła gościnnie na płycie Albo Inaczej
z interpretacją utworów Oszuści oraz Dyskretny chłód.
10 listopada 2018 roku wystąpiła podczas Koncertu dla Niepodległej, gdzie razem z chórem Soundĺn Grace wykonała utwór „Mury” Jacka Kaczmarskiego..
Przez dotychczasowe lata twórczej działalności uczestniczyła w imprezach muzycznych całego świata: USA, Kanadzie, Rosji, Szwecji, Niemczech, Norwegii, Austrii, Anglii, Australii, Czechach, Słowacji, Kubie, Bułgarii, Grecji, Ukrainie, Mołdawii, Azerbejdżanie, Gruzji, Estonii, Łotwie, Białorusi.
Wciąż koncertuje z wybitnymi muzykami, nagrywa płyty, komponuje i pisze nowe piosenki o niezwykłej wartości artystycznej i urodzie dostarczanych wrażeń, bardzo dużo swojego talentu i czasu poświęca pracy pedagogicznej utalentowanej muzycznie młodzieży.
Z równą łatwością śpiewa pop i standardy jazzowe. Lubi mieszać gatunki muzyczne, bo jak mówi ”nużące jest śpiewanie ciągle tego samego”. Obecnie pracuje z pięcioosobowym zespołem muzyków , w TRIO albo w duecie z pianistą, często występuje z recitalami, w których towarzyszy jej big band.