DUET FORTEPIANOWY Przemysław RAMINIAK & Joseph SOBOLEWSKI 

        oraz gościnnie  –   Mariusz   NOWACZYŃSKI / klarnet, saksofony

Ten duet –  to spotkanie dwóch niezaprzeczalnie wielkich talentów, połączenie dwóch muzycznych światów, klasyki i współczesności. Obaj panowie zabiorą nas w niezwykłą muzyczną, wzruszającą podróż. Zaproponowany przez artystów wspaniały  repertuar  to najbliższe ich sercom utwory pochodzące z najsłynniejszych ścieżek dźwiękowych do filmów we własnych, ciekawych aranżacjach (m.in. Ojciec Chrzestny, Titanic, Lista Schindlera, Dawno temu na Dzikim Zachodzie Król Lew, Love Story, Polskie drogi, Vabank i wiele innych).

To wszechstronni pianiści, doskonale odnajdujący się w różnych stylach muzycznych, choć są całkowicie różni w zakresie wydobycia dźwięku, frazowania i temperamentu. Znakomita wirtuozeria bogata ekspresja oraz impulsywność i brawura Josepha łączy się z błyskotliwością Przemka , który ze swoim spokojem i powściągliwością w inteligentny sposób nadaje puls i trzyma formę całości. 

Słuchanie gry tego duetu to prawdziwa radość. Gościnnie wystąpi Mariusz Nowaczyński -klarnet i saksofony.

Przemysław Raminiak – polski pianista, kompozytor i aranżer. W latach 2001- 2013 współtworzył trio RGG, z którym nagrał pięć albumów i zdobył wiele nagród, m.in.: I Nagrodę na Bielskiej Zadymce Jazzowej (2003), Nagrodę Publiczności i II Nagrodę 27 Internacionale Festival de Jazz de GETXO (Hiszpania, 2003) oraz Klucz do Kariery podczas Gorzów Jazz Celebration (2003). Album Unfinished Story – Remembering  Kosz (2007) został uznany Polską Jazzową Płytą Roku 2007 według dziennika ,,Rzeczpospolita” i rozgłośni Jazz Radio oraz Albumem Roku w kategorii Jazz Instrumentalny (Kameralny) w konkursie Nagrody Polskich Melomanów 2007.  Jest laureatem II nagrody IV Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy (Słupsk, 2003). Wyróżniony statuetką SUKCES przyznawaną przez Klub Rotary (Gorzów, 2008). Jest autorem muzyki do musicalu Leonard i spektaklu Krwawe Gody (2005). 

W 2015 r. założył kwartet jazzowy firmowany własnym nazwiskiem – Przemek Raminiak Quartet i tegoż roku zadebiutował  albumem Locomotive.

 Od 2007r. na stałe współpracuje z Krystyną Prońko i jest dyrektorem artystycznym jej zespołu.

Joseph Sobolewski – pianista koncertowy i akompaniator klasyki, jazzu i muzyki rozrywkowej. W latach 1970-1973 współpracował jako pianista sesyjny z Radiową Orkiestrą Stefana Rachonia w Warszawie, a także ze znanymi kabaretami, m.in.: Kabaret 40-latków, Friko czy Podwierczorek przy mikrofonie. W latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia pracował jako instruktor fortepianu w Royal Conservatory of Music w Toronto. W tym samym czasie współpracował jako akompaniator z amerykańskimi śpiewakami operowymi i wokalistami jazzowymi oraz miał regularnie  swoje TV shows w Toronto TV channels. Przez ponad 30 lat grałł jako muzyk estradowy w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Występował  z big band’em w musicalu Miss Sajgon na scenach w Nowym Jorku i Toronto. Po powrocie do Polski nawiązał współpracę ze znakomitym pianistą jazzowym i rozrywkowym – Przemysławem Raminiakiem, z którym współtworzy duet fortepianowy.

Sobota 18.01.  godz. 19.00.

Muzyczne Atelier Nowa Linia / Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej

Gorzów, ul. Walczaka 2a 1p.

Bilety:  45 zł, w dniu koncertu – 55 zł

Informacje dot. zakupu biletów pod nr tel. 518 66 52 52

Kategorie: Nowości

Powiązane Posty

Nowości

KRYSTYNA PROŃKO- KONCERT FINAŁOWY VOCAL MASTER CLASS – 1.07.2021 GODZ.18.30

  Zapraszamy na koncert finałowy uczestników II edycji  warsztatów wokalnych ,, Vocal Master Class w Gorzowie” prowadzonych przez znakomitą wokalistkę i pedagoga – Krystynę Prońko  i akompaniującym jej pianistą – Przemysławem Raminiakiem. Koncert zakończy się Czytaj więcej…

Nowości

VOCAL MASTERCLASS  Z KRYSTYNĄ PROŃKO- KONCERT FINAŁOWY – 1.07.2021 godz.18.30. Zapraszamy na koncert finałowy uczestników I-wszej edycji  warsztatów wokalnych ,, Vocal Masterclass w Gorzowie” prowadzonych przez znakomitą wokalistkę i pedagoga – Krystynę Prońko  i akompaniującym Czytaj więcej…

Nowości

VOCAL MASTERCLASS Z KRYSTYNĄ PROŃKO  w GORZOWIE

   II MISTRZOWSKIE WARSZTATY WOKALNE Z GWIAZDĄ POLSKIEJ SCENY MUZYCZNEJ   – UWAGA ZMIANA TERMINU : 28.06 -01.07.2021  ŚPIEWASZ? Chcesz rozwinąć swoje umiejętności? Zapraszamy na warsztaty. To już druga edycja „VOCAL MASTERCLASS  W GORZOWIE” w Muzycznym Atelier Czytaj więcej…