I MISTRZOWSKIE WARSZTATY WOKALNE W GORZOWIE  5.08 -10.08.2019

ŚPIEWASZ? Chcesz rozwinąć swoje umiejętności? Zapraszamy wokalistów od 16-go r.ż. i na  poziomie zaawansowanym. To pierwsza edycja warsztatów wokalnych „VOCAL MASTERCLASS W GORZOWIE” w Muzycznym Atelier Nowa Linia  – profesjonalnych zajęć wokalnych. Warsztaty poprowadzi mistrzyni śpiewu, niekwestionowana gwiazda polskiej sceny muzycznej – Krystyna Prońko. Artystka posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów muzycznych. Szkolenie zakończy się koncertem uczestników z zespołem oraz minirecitalem Krystyny Prońko na scenie Muzycznego Atelier. Akompaniować będzie znakomity pianista – Przemysław Raminiak.

W programie warsztatów:

– zajęcia z dykcji

– techniki oddechowe

– emisja głosu

– interpretacja tekstu

– próby z zespołem

– koncert finałowy uczestników z zespołem z minirecitalem Krystyny Prońko na scenie Muzycznego Atelier Nowa Linia

Koszt – 1000 PLN

Cena obejmuje szkolenie, w tym zajęcia indywidualne, poczęstunek w przerwach kawowych ( kawa, herbata, napoje, owoce, przekąski ) oraz lunche.

Noclegi – uczestnicy mogą skorzystać z pomocy organizatora w znalezieniu noclegów na korzystnych warunkach ( koszt – ok.40 zł/ dobę w Domu Nauczyciela bądź  hotelu  – 160zł/dobę – pokój  2-osobowy ze śniadaniem).

Miejsce – Muzyczne Atelier Nowa Linia – Szkoła Jazu i Muzyki Rozrywkowej

Gorzów, ul. Walczaka 2a

Szczegóły pod nr tel. 518 66 52 52.

Liczba miejsc ograniczona.

 

Krystyna Prońko – wybitna wokalistka jazzowa, kompozytorka, pedagog,  W swoim dorobku ma niezaprzeczalne polskie hity; „Deszcz w Cisnej”, „Jesteś lekiem na całe zło”, „Małe tęsknoty”, „Złość”, „Poranne łzy”, „Papierowe ptaki”, „Niech moje serce kołysze ciebie do snu”, „Psalm stojących w kolejce”.Śpiewa pop  Wciąż koncertuje z wybitnymi muzykami, nagrywa płyty, komponuje i pisze nowe piosenki o niezwykłej wartości artystycznej i urodzie dostarczanych wrażeń, bardzo dużo swojego talentu i czasu poświęca pracy pedagogicznej utalentowanej muzycznie młodzieży.

Z równą łatwością śpiewa pop i standardy jazzowe. Lubi mieszać gatunki muzyczne, bo jak mówi ”nużące jest śpiewanie ciągle tego samego” .

Obecnie pracuje z pięcioosobowym zespołem muzyków , w TRIO albo w duecie z pianistą, często występuje z recitalami, w których towarzyszy jej big band.

Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Dyplom magistra sztuki uzyskała w 1979 roku na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Debiutowała w 1969 roku z zespołem Respekt na I Ogólnopolskim Festiwalu Awangardy Beatowej w Kaliszu. Współpracowała z Czesławem Niemenem, zespołami Refleks, Skaldowie i Czerwone Gitary. W czasie studiów śpiewała w akademickim Big Bandzie, a w latach 1987–1989 występowała z big bandem Gustava Broma.

W 1973 wstąpiła na Festiwalu Wokalistów Jazzowych w Lublinie i na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, gdzie wyróżniono jej interpretacje piosenek „Po co ci to chłopcze” oraz „Umarłe krajobrazy”. Dwa lata później, w 1975 zdobyła w Opolu główną nagrodę. za utwór „Niech moje serce kołysze Ciebie do snu”, czym powtórzyła swój pierwszy sukces. Przebój ten uzyskał także miano piosenki roku w plebiscycie prestiżowego magazynu muzycznego „Non Stop”. Na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu występowała jeszcze wielokrotnie, m.in. w roku 1979, 1980, 1981, 1986 czy 1987.

Według plebiscytu pisma „Non Stop” Krystyna Prońko dwukrotnie – w roku 1975 i 1977 – została uznana za najpopularniejszą wokalistkę w Polsce.

W 1980 roku, Krystynę Prońko powszechnie uznano Piosenkarką Roku. Śpiewała także na jednym z największych festiwali jazzowych Jazz Jamboree, Praskim Festiwalu Jazzowym czy Festiwalu w Castlebar.

W latach 1979–1981 prowadziła klasę śpiewu w Akademii Muzycznej w Katowicach. Przez rok pracowała również z młodymi piosenkarzami w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

W 1981 brała udział w wystawionym przez Teatr oratorium Ernesta Brylla do muzyki Wojciecha Trzcińskiego Kolęda-Nocka.

Po wprowadzeniu stanu wojennego przedstawienie zostało zdjęte z afisza, a Krystyna Prońko została zwolniona z pracy tak w Akademii Muzycznej w Katowicach, jak i z Teatru Muzycznego w Gdyni. Wielokrotnie prowadziła warsztaty bluesowe dla wokalistów w Bolesławcu. Od października 2001 prowadziła klasę śpiewu na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej na Wydziale Artystycznym w Instytucie Muzyki w Lublinie.

W 1991 założyła własne wydawnictwo płytowe Power Music. W okresie 1992–1995 zajmowała się dziennikarstwem muzycznym, prowadziła wiele autorskich programów radiowych m.in. w radiu GdańskKrakówBiałystokSzczecin czy w gorzowskich rozgłośniach radia Gorzów i radia Go.

W 2008 została uhonorowana Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

W 2013 wystąpiła na gali jubileuszowej – Opole! Kocham Cię! podczas 50. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 2015 wystąpiła gościnnie na płycie Albo Inaczej
z interpretacją utworów Oszuści oraz Dyskretny chłód.

10 listopada 2018 roku wystąpiła podczas Koncertu dla Niepodległej, gdzie razem z chórem Soundĺn Grace wykonała utwór „Mury” Jacka Kaczmarskiego..

Przez dotychczasowe lata twórczej działalności uczestniczyła w imprezach muzycznych całego świata: USA, Kanadzie, Rosji, Szwecji, Niemczech, Norwegii, Austrii, Anglii, Australii, Czechach, Słowacji, Kubie, Bułgarii, Grecji, Ukrainie, Mołdawii, Azerbejdżanie, Gruzji, Estonii, Łotwie, Białorusi.

Wciąż koncertuje z wybitnymi muzykami, nagrywa płyty, komponuje i pisze nowe piosenki o niezwykłej wartości artystycznej i urodzie dostarczanych wrażeń, bardzo dużo swojego talentu i czasu poświęca pracy pedagogicznej utalentowanej muzycznie młodzieży.

Z równą łatwością śpiewa pop i standardy jazzowe. Lubi mieszać gatunki muzyczne, bo jak mówi ”nużące jest śpiewanie ciągle tego samego”. Obecnie pracuje z pięcioosobowym zespołem muzyków , w TRIO albo w duecie z pianistą, często występuje z recitalami, w których towarzyszy jej big band.

Kategorie: Nowości

Powiązane Posty

Nowości

Nocny Szlak Kulturalny sobota 29/30.06

Nocny Szlak Kulturalny w Muzycznym Atelier Nowa Linia / Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej – WSTĘP WOLNY 16.30 – 18.00 — otwarte warsztaty wokalne dla dzieci od 5-GO r.ż.  – zapisy pod nr tel.. 518 Czytaj więcej…

Nowości

KRYSTYNA PROŃKO – RECITAL 2.07. WTOREK KONCERT Z OKAZJI NADANIA TYTUŁU HONOROWEGO OBYWATELA MIASTA GORZOWA

Urodziła się w Gorzowie i choć od lat mieszka i pracuje w Warszawie, przy każdej sposobności podkreśla z dumą, że pochodzi z Gorzowa i ciepło wspomina swoje miasto. We wtorek 2.07. niekwestionowana gwiazda polskiej sceny Czytaj więcej…

Nowości

         THANKS JIMI, B.B. i DZIĘKI TADEUSZ (NALEPA) Cichoński/Grabowy DoO. Koncert 19.05. godz. 19:00

Leszek Cichoński / gitara i vocal / i Tomasz Grabowy/ gitara basowa / – doświadczeni muzycy stworzyli razem duet, w którym chcą wykorzystać wszystkie podobieństwa łączące ich drogi kariery muzycznej, ale też wszystkie różnice dotychczas Czytaj więcej…